Media


Orędzie powyborcze Prezydenta
 

Media


Republika Baridas     2020-11-17 16:05:29
Kristian Arped
Orędzie powyborcze Prezydenta

Drogie Baridajki! Drodzy Baridajczycy!

Dziękuję Wam wszystkim za poparcie mojej kandydatury na urząd Prezydenta Baridasu oraz za powierzenie mi tej trudnej i wymagającej misji, jaką jest prowadzenie Narodu Baridajskiego przez następne 6 miesięcy.

Na naszych oczach dzieje się historia. Dzięki staraniom poprzedniej Prezydentki oraz wielu obywateli Baridas pierwszy raz od 2006 roku jest niepodległym państwem. To dziejowa szansa, ale też sytuacja wymagająca od nas zaangażowania. Dlatego też podczas mojej kadencji zamierzam skupić się na stworzeniu podwalin pod sprawnie i efektywnie działające państwo republikańskie.

W związku z tym poświęcę się i będę angażować Baridajczyków w reformę prawną oraz ustrojową Baridasu. W obecnym momencie przepisy często są dziurawe, niekompletne oraz skonstruowane wadliwie. Nie oznacza to jednak nagłego przyrostu liczby przepisów. Nie zamierzam promować nadmiernego rozpychania naszego ustroju niepotrzebnymi i często uciążliwymi konstrukcjami. Liczy się przede wszystkim sprawność w funkcjonowania państwa i brak niejednoznaczności.

Podczas mojej prezydentury zamierzam nawiązywać do najlepszych tradycji narodowych oraz niepodległościowych Baridasu, kultywowanych w przeszłości m.in. przez Partię Baridajską. Promowane będą nasze narodowe wartości w duchu republikanizmu, a struktury państwa będą wspierać wszelką twórczość obywateli. Zamierzam wspomagać Almersko-Złotogrodzki Uniwersytet Lingwistyczny na naszych ziemiach, kierowany obecnie przez Jego Magnificencję Adriana Alatristego, będący obecnie jedynym rodzimym ośrodkiem naukowym. Rozważam również powołanie związku zrzeszającego baridajskie kluby piłkarskie, gdy tylko unijna liga wystartuje.

Państwa współtworzące Unię Państw Niepodległych są dla nas naturalnymi sojusznikami i moja administracja będzie promować utrzymywanie z nimi partnerskich relacji i aktywne uczestnictwo w strukturach Unii. Ale nie zamierzam zamykać się na resztę mikroświata. Liczę na reset we wzajemnych stosunkach z naszymi byłymi partnerami oraz na nawiązanie relacji dyplomatycznych z resztą aktywnie działających państw.

Pierwszym krokiem mojej prezydentury będzie przeprowadzenie wyboru nowego Sekretarza Rady. Dzisiaj w godzinach porannych otrzymałem rezygnację od dotychczas pełniącej tę funkcję Sorchy Raven. Rozumiem powody i życzę szybkiego zelżenia natłoku obowiązków realnych. Niebawem, prawdopodobnie późnym wieczorem, rozpocznę procedurę wyboru nowego Sekretarza Rady.

(—) Kristian Arped

×ZALOGUJ SIĘ ABY DODAĆ KOMENTARZ LUB DOTOWAĆ MATERIAŁ

Zdjęcie profilowe Andrzej Fryderyk
2020-11-17 16:07:27

Takiego prezydenta Baridas potrzebował!


Zdjęcie profilowe Mateusz Wilhelm
2020-11-17 16:13:58

Gratuluje wygranych wyborów. Jestem przekonany, że Twoja Prezydentura przyniesie Baridasowi wiele dobrego i znaczącego tak jak Twojej poprzedniczki ;) 


Zdjęcie profilowe Joanna Izabela
2020-11-17 16:20:54

Udanej kadencji, niech Baridas rośnie w siłę! 


Zdjęcie profilowe Adrian Józef Alatristé
2020-11-17 16:44:12

Smiało powiem, że wygrał najlepszy kandydat ze wszystkich ubiegających się o urząd prezydencki. :)


Zdjęcie profilowe Nordrun von Lichtenstein
2020-11-17 18:02:52

Składam życzenia pomyślności w prezydenturze i zapraszam na przejażdżkę konną do Dworku Wittelsbach! 


Zdjęcie profilowe Mateusz Wilhelm
2020-11-17 20:11:33

Przy okazji naprawiłem tantiemy za komentarze i like dla artykułów z krajów (nie organizacji) 


Zdjęcie profilowe Laurẽt Gedeon I
2020-11-17 21:01:45

Gratuluję i liczę na uporządkowanie wielu ważnych spraw. Mam nadzieję, że wspólnie wypracyjemy jakieś ciekawsze struktury od standardów realowych. Niepowtarzalne struktury miało Królestwo Baridasu, więc chyba i w republice to nam się uda :)


Zdjęcie profilowe Adrian Józef Alatristé
2020-11-17 21:29:35

A jakie to niby unikalne struktury miało królestwo?


Zdjęcie profilowe Grzegorz Tomasz Czartoryski
2020-11-18 10:03:17

Wszystkiego dobrego ;>


Zdjęcie profilowe Laurẽt Gedeon I
2021-10-11 22:07:06

List do Prezydenta Baridasu: https://forum.uniapanstw.pl/topic/518/list-do-prezydenta-baridasuthumb_up Andrzej Fryderyk, Joanna Izabela, Adrian Józef Alatristé, Cillian Saerucaeg, Joahim von Ribertrop, Nordrun von Lichtenstein, Miguel de Catalan, Mateusz Wilhelm, Wojciech Hergemon, Laurẽt Gedeon I, Ola Marcjan-Chojnacka, Sorcha Raven, Ludwik Tomović, Grzegorz Tomasz Czartoryski, Julian Fer at Atera, Markus Arped, Heinz-Werner Grüner ,

thumb_down