Media


Mensajer #1
 

Media


Archethyck     2021-07-17 19:37:43
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Mensajer #1

 
Słowo od autora
Witam wszystkich serdecznie w pierwszym i - mam nadzieję - nie ostatnim wydaniu Mensajera - debiutanckiego tytułu prasowego Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka w Baridasie. Nasze produkcje pojawiają się również na innych rynkach mikroświatowych - na chwilę obecną w Związku Winkulijskim oraz Sarmacji, niemniej wszystkie państwa potencjalnie zainteresowane przedrukiem również w ich krajach mogą skontaktować się ze mną drogą prywatną.

Jeszcze tylko kilka słów, zanim przejdziemy do najważniejszej części, o mnie. Sarmata od 2017 roku, przez ten czas pełniłem wiele urzędów związanych z prasą samorządową, jeden z najlepiej (mam przynajmniej taką nadzieję) ocenianych redaktorów w mikroświecie oraz zdobywca Złotej Wędki Dziennikarza roku w 2018 roku. Prywatnie aktywista oraz programista, twórca kilku aplikacji (w tym co najmniej 3 wersji banku dedykowanego dla UTN/Federacji Nordackiej/Związku Winkulijskiego).
 
Rajd Alpejski zakończony
Odbywający się w dniach 2-4 lipca już dawno się zakończył, jednakże prasa nadal przeważnie pomija to, można rzec najważniejsze, wydarzenie ostatnich kilku miesięcy. Doskonałą organizację i przeprowadzenie wyścigu zawdzięczamy Heinzowi Werner-Grunerowi - sportowemu aktywiście Austro-Węgierskiemu, działającemu również aktywnie w Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej. Heinz był również organizatorem Mundialu 2021 w Austro-Węgrzech, bardzo dobrze zapamiętanego przez selekcjonerów oraz kolekcjonerów.

Rajd zakończył się zwycięstwem Ludwika Tomovićia, który jednocześnie został triumfatorem całego sezonu. Zaraz za nim uplasował się Bruno Petrowicz Catalan, natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Helwetyk Romański. Gratulujemy serdecznie laureatom i życzymy kolejnych sukcesów! LINK

Sarmacja wybiera posłów
W Sarmacji rozpisane zostały wybory do Sejmu LXIX kadencji (dla osób mających awersję do systemu rzymskiego - będzie to kadencja 69.) W walce o głosy sarmackich już w najbliższy weekend stanie 8 kandydatów (chociaż dalej pozostaje możliwość zgłoszenia się), spośród których możemy wyróżnić m.in. obecnego Marszałka Sejmu - Hansa von Kriegabyłego Prefekta Generalnego Federico Maxa Hugo van Adertisa, znanego działacza prasowego i politycznego Krzysztofa Hansa czy duchownego-naukowca Janusza Zabieraja. LINK

Na chwilę obecną tylko jeden kandydat zaprezentował swoją sylwetkę, nie proponując jednak żadnych konkretnych zmian. Natomiast w poniedziałkowym dodatku wywiad z jednym z kandydatów!
 
 
Gdzie odbędzie się najbliższy Mundial?
Na pewno nie w Winkulii, na pewno nie w Voxlandzie i na pewno nie w Sarmacji. To właśnie propozycje Leocji oraz Unii Niepodległych Państw zdobyły podobnie wysoką ilość głosów i trafiły do dogrywki w rywalizacji o organizację v-Mundialu. Obie są bardzo estetycznie przygotowane i warte uwagi. Delegaci dokonują właśnie wyboru, natomiast głosowanie zakończy się 25.07. Sam Mundial odbędzie się natomiast według dostępnych źródeł dopiero jesienią.
 
Szczyt Integracji Nordaty w Broskwie
Od 2 dni trwa Szczyt Integracji Nordaty w Broskwie (Brodria), który zakończy się 27 lipca. W jego trakcie podjęte zostaną decyzję dotyczące najważniejszych spraw obejmujących swoim zasięgiem kontynentu północnego. Wśród nich pojawił się już temat powodzenia budowy Kolei Transnordackiej oraz opieki nad "terytoriami niczyimi".

Wśród zaproszonych gości pojawili się: Ametyst Faradobus - Prezydent Republiki Bialeńskiej, Mateusz Żmigrodzki - Regent Związku Winkulijskiego, Aleksander Novak - Prezydent Związku Voxlandu i Westlandu oraz Kaspar Waksman-Dëter - Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich. Szczyt otwarty został płomiennym przemówieniem Piotra I "Samozwańca", cara Brodrii. LINK

×ZALOGUJ SIĘ ABY DODAĆ KOMENTARZ LUB DOTOWAĆ MATERIAŁ

Zdjęcie profilowe Joanna Izabela
2021-07-18 20:50:27

Ciekawe kto ostatecznie będzie Mundial organizował. thumb_up Joahim von Ribertrop, Ludwik Tomović, Joanna Izabela,

thumb_down