Media


[TIH] Kartka z kalendarza cz 1/2
 

Media


Teutoński Instytut Historii     2020-11-11 15:47:39
Gotfryd Slavik de Ruth
[TIH] Kartka z kalendarza cz 1/2

 

W nowym miejscu, w nowym czasie; Instytut prezentuję garść informacji. W ramach serii Kartka z Kalendarza, przypominamy co się wydarzyło w minionych latach w Teutonii. Jeśli się wam czytelnicy podoba to zapraszam do Królestwa Teutonii. Pamiętaj to my tworzymy historię, nie zmarnuj szansy na swoje 5 minut :)

 

Czasy internetowe:

Listopad 2003 - Faktyczny początek istnienia Teutonii. Kanclerzem zostaje Konrad Hennig (dzisiaj baron). Na listopad datuje się przybycie do Teutonii znacznej części aktywnych obywateli m.in. wspomniany już baron Hennig, baron K, baron N, Dorota K, Arkadiusz W, Patryk K. Teutonia odrzuca propozycję zostania członkiem Paktu Leblandzkiego złożoną przez nijakiego Marcusa Lebencjusza (później zresztą ponawianą). Powstaje Stronnictwo Konserwatywno-Rojalistyczne, Gubernia Niecowska, rozpoczyna działalność Ministerstwo Finansów i Gospodarki. Wydano pierwszy numer "Głosu Teutonii". W połowie listopada władze naznaczyły główne cele polityczne do końca 2003 roku, m.in. przeniesienie na nowy serwer, budowa nowej strony Teutonii, znowelizowanie Konstytucji etc. Cesarstwo staje się członkiem Forum Polskich Mikronacji.

Listopad 2004 - Powrót Namiestnika markiza Jakoba do czynnego życia w Teutonii, która dzięki nijakiemu Robertowi von Thorn ma nowe, profesjonalne strony. W tym czasie do Marchii wprowadził się Krzysztof St. M. Kwazi, który stworzył pierwszą mapę fizyczną wysp teutońskich. Zostały zarządzenie wybory do Rady Marchii.

Listopad 2005-2006 - Nie opisane czasy :(

Listopad 2007- Miesiąc diabelsko niebezpieczny dla wątroby każdego zacnego obywatela! Wszystko z powodu Zjazdu Teutońskiego, zjechały się do Katowic ważne persony, Jego Książęcy Majestat Piotr Mikołaj, Król Łukasz August, Cesarz Jakob, Arcyksiążę Hergemon,  Krzysztof St. M. Kwazi, Margończyk Kedar, Baron Krzysztof W, nie zabrakło także Barona Marka Chojnackiego, co nam o kuchni opowiadał, Hrabiego Timiosa Demollari, skwaszonego jak to on zwykle ma w zwyczaju,  Syna Roberta von Thorna,  Bartosza von Thorn-Janiczka, Mnie w swojej skromnej osobie autora niniejszego spisywania, oraz co ciekawe mniejszości wandejskiej w osobie samego Michała S.

Początek był bratku kapitalny, bowiem śmietanka Teutonizmu zasiadywała w Kryształowej co to Margończyk Kedar ją ochrzcił "Knajpą dla starych Ciot" zataił przeto że sam wespół z Diukiem de Zaym kartą Platynowego Klienta się legitymują. Mnogo Ci tam było "Śpiących Księżniczek" a woń wprost prehistoryczna!

Ab illo tempore już porządni Teutończycy tam nie zasiadają. Zmieniwszy swoje kursa powędrowaliśmy do Pubu o wdzięcznej nazwie Bohema, wlewa wszy w siebie kolejne litry złocistego trunku obradowaliśmy wespół nad ważnymi dla narodu sprawy. Wśród wiodącej prym był głośny postulat, colśmy go aklamacyjnie przyjęli  „Diuk K PRZEPROSI!” ab hodierno za wszystkie grzechy i krzywdy świata, i tak co zjazd! Dalej toczyły się dysputy przeróżne.

Nocą późną zajechaliśmy do przybytku w Jakobowym Mieście Sosnowcu, zwał się on Dom Górnika. Nie bez przeszkód jednak! Teutonofobiczny kierowca komunikacyji miejskiej wywiózł nasze zacne grono do Jaworzna aż. Z winy Cesarza samego co rzekł "NIE!" na pytanie Poczciwego Kwaziego "Czy to aby nie nasz przystanek?" Pośrednią przyczyną to było naszego marszu w śniegach z powrotem do Sosnowca, maszerowalibyśmy tak do rana gdyby nie Kedarowóz pomocą nas poratował wracając się po Teutończyków w opresji.

Kwaterunek w przybytku był jednocześnie początkiem wielkiej hulanki, pijatyki i rąbaniny z cygaństwem parszywym. Alkohole wszelkiej maści rozlewały się strumieniem zacnym. Dziarsko było! Oj dziarsko! Owego dnia stwierdziłem że Teutoński Naród w demolowaniu sztuce równych sobie nie ma! Urwano klamki, lampy, strzaskano świetlone przełączniki i butelki. Nie wspomniawszy o częstych wizytach żołądkowej zawartości na ziemskim padole... Swawolne to były noce.

Nie jeno o tym pisać chciałem bo i insze rzeczy w Listopadzie się działy!

Srebrny Róg dotacje ze Skarbu dostał, Wybory do Senatu rozpisano, Święto Srebrnego Rogu wyprawiono - pijatyka znów była.
Mandaty Senackie zdobyli: Marek Chojnacki, Margończyk Kedar i Pan Karausche.

Listopad 2008- Wydarzeniem ciekawym listopad nas raczy, po raz pierwszy w historyji naszej długiej, Inauguracja Senatu Marchii Teutońskiej na żywo się poczyna. Senatorowie i Namiestnik do Katowic, jak niemal rok temu się zjechali. Deliberując przy trunku złotym, istotne sprawy uchwalili. Dawne zobowiązania wobec zagranicy regulując, zmiany ważne zaczną wprowadzać.

Rad też jestem wielce że na kolejną kadencję Marszałkiem Senatu zostałem.

Koniec li to spisywania nowego, wszak listopad mamy w kalendarzu. Wydarzeń przed nami wiele jeszcze czeka, mam ja nadzieję że spisywane będą periodycznie i bez zaległości większych. Bo historia nasza bogata a by nie odeszła w niepamięć - pilnować musimy

Listopad 2009- W Teutonii pojawił się kryzys aktywności. Marszałek Senatu - Krzysztof St. M. Kwazi jest zmuszony apelować do Senatorów o należyte wypełnianie obowiązków - zabranie głosu w głosowaniach. Pojawia się także apel Michaela von Lichtenstina. Pod koniec listopada Teutończycy tradycyjnie obchodzą święto Srebrnego Rogu, w trakcie którego diuk Kwazi stara się wzbudzić w Teutończykach poczucie winy za trwający kryzys.

Listopad 2010- Brak widocznej aktywności na forum.

Listopad 2011- W połowie listopada swoją działalność rozpoczęła Królewska Kolej Teutońska, z której zyski miały zasilić Skarbiec Królestwa.

Listopad 2012- Olbrzymi marazm w Królestwie

Listopad 2013- Ten miesiąc przyniósł ze sobą zmianę na urzędzie regenta. Krzysztof St. M. Kwazi zastąpił Rolanda Heacha. Był najdłużej wykonującym, swoje obowiązki regentem Królestwa Teutonii. Był to także początek, zmierzchu panowania króla Michaela von Lichtensteina objawiający się miesiącami nieaktywności.

Listopad 2014- Zaktualizowano spis urzędników i funkcji publicznych w KT. Martes zainicjował powstanie Portu Rybackiego w Auterra, celem tej zabawy było promowanie regionu i budowa działającej w oparciu o DSG instytucji handlowej. Swoją I sarmatnice w KT obchodził JKM Andrzej Fryderyk wtedy jeszcze jako Anglov. 10-lecie w KT świętował IV Książę Teutończyków Krzysztof St. M. Kwazi.

Listopad 2015- Obywatele KT w uroczysty i podniosły sposób; Świętowali II rocznicę objęcia tronu KS przez Księcia Tomasza Ivo Hugo, a to przez konkursy gry i zabawy, oraz liczne fety i bale. Senat KT uchwalił okolicznościowy medal z tej okazji. Debatowano również, nad środkami wparcia dla nowych mieszkańców Królestwa. Oraz zmianami samorządowymi, wewnątrz państwa.

Listopad 2016- Senat Królestwa Teutonii w trosce o godną reprezentację. Urzędów Królestwa Teutonii, sprawnego przebiegu obrad Senatu- oraz promowanie aktywności Teutończyków. Ustanawia przepisy normujące, warunki sprawowania funkcji publicznych w Królestwie Teutonii. No nowo rozbłyska gwiazda TLGK, odzew i wola tworzenia był iście podręcznikowy.

Listopada 2017- W ramach rozgrywek SLP doszło do pierwszych derbów Loardii, zmierzyły się ze sobą Futbólfeaán Auterra - SKSV Loardia Auterra wynik 2:0 dla Futbólfeaán. Po rocznej przerwie do KT powrócił Marek diuk von Thorn-Chojnacki niezrównany znawca smaków i kąśliwy obserwator życia KT. Sereus von Ahabejż w połączeniu z Vladimir ik Lihtenštán stworzyli Chram Dawnych Bogów.

Listopad 2018- Cały miesiąc upłynął pod znakiem Zgromadzenia Elektorów i przygotowaniach do wyboru nowego Monarchy mającego zasiąść na tronie w Srebrnym Rogu by godnie reprezentować KT. Ostatecznie z 9 osób mających prawo do ubieganie się o Elekcje, wybrano dwoje kandydatów: Carmen Laurent-Asketil oraz Adam Jerzy Piastowski. Grudniowe głosowanie stosunkiem 4 do 2 na 7 ważnych głosów dało tron JKM Joannie Izabeli.

Listopad 2019- SKSV Loardia Auterra mierzyła się w Finale Pucharu SLP z FC Czarnolas, w obydwu spotkaniach padły bezbramkowe remisy 0-0 dopiero karne zdecydowały o wyniku meczu i „przegranej” SKSV Loardia Auterra (2-4) na korzyść FC Czarnolas. Po raz kolejny świętowano sarmatnice JKM Andrzeja Fryderyka i IV Księcia Teutończyków Krzysztof St. M. Kwaziego.

Listopad 2020- Teutonia rozwija się w ramach Unii Niepodległych Państw. Jest wiodącym liderem aktywności i pod śmiałym przewodnictwem Joanny Izabeli, Mateusza Wilhelma oraz Andrzeja Fryderyka śmiało kroczy w kierunku powrotu do idei III Cesarstwa Teutonii. W ramach nowego systemu udała się utrzymać Srebrny Róg, Złoty Rg i Auterre. Jedak początki funkcjonowania na nowym serwerze i nowym miejscu wymagają budowy od zera wielu elementów potrzebnych do sprawnego jej funkcjonowania. Co ciekawe pierwszym artkułem TIHu był artykuł z cyklu „Karta z kalendarza” autorstwa Gotfryda.

 

Wykorzystano prace nw autorów :

Michael von Lichtenstein
Krzysztof St. M. Kwazi
Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán
Gotfryd Slavik de Ruth

 

 

×ZALOGUJ SIĘ ABY DODAĆ KOMENTARZ LUB DOTOWAĆ MATERIAŁ

Zdjęcie profilowe Maciej II
2020-11-11 18:30:37

Wut? Pierwszym artykułem czego? "Pierwszym artykułem była praca TIH z cyklu "Karta z kalendarza" autorstwa Gotfryda" 


Zdjęcie profilowe Joanna Izabela
2020-11-11 19:17:03

Poprawiłono trochę tak aby było merytorycznie poprawnie


Zdjęcie profilowe Gotfryd Slavik de Ruth
2020-11-15 21:29:35

Zdjęcie profilowe Gotfryd Slavik de Ruth
2020-11-15 21:32:43

Maciej taki moj urok i forma pisania że wychodzą takie nieścisłości. Chodziło mi że pierwszym artykułem w nowym miejscu z seri TIHu jest własnie KzK mojego autorstwa :)



thumb_up Joahim von Ribertrop, Joanna Izabela, Laurẽt Gedeon I,

thumb_down