Media


Mensajer #2
 

Media


Archethyck     2021-07-18 21:35:28
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Mensajer #2

Słowo od autora

Oj, dzieje się dzieje. Zakulisowe rozmowy, rozgrywki i inne sytuacje sprawiają, że prasa może drastycznie zmienić swoje oblicze. Tak też jest i teraz, gdzie niespodziewanie rozbity zostaje na dwie części Trizondal. Poza tym w numerze trochę sportu - tego sarmackiego i tego międzynarodowego.
 
Księstwo Kafleandii
Trizondal już od jakiegoś czasu borykał się z problemami demograficznymi i aktywnościowymi. Wielokrotnie temat ten, szczególnie za pośrednictwem Krzysztofa Hansa pojawiał się w Sarmacji. Dzisiaj ten temat pewnie zostanie podniesiony jeszcze raz, gdyż Jego Królewska Mość Adam wyłączył z terytorium Królestwa wyspę - Kafleandię właśnie oraz utworzył na jej terytorium Księstwo, którego Księciem się mianował. Gwarantem niepodległości i suwerenności Księstwa Kafleandii stała się Konfederacja Sclavinii, której przedstawiciel - Ludwik Tomović - jako pierwszy podpisał umowę międzynarodową z JKM Adamem.

Co ciekawe, to wcale nie jest koniec Królestwa Trizondalu. Na mocy Konstytucji Reformacyjnej opublikowanej dosłownie wczoraj, Królem Trizondalu został Ludwik Tomović, natomiast tytuł stał się dziedziczny w obrębie jego rodu. LINK

Zapytaliśmy również JKM Ludwika Tomovicia o to, co dalej z Trizondalem:

Cytuję:
Trizondal dalej będzie istniał, w formie dostosowanej do aktualnych możliwości technicznych i demograficznych. (...) Zabezpieczenie historii (co już w dużej mierze się udało). Dalsze istnienie na Orientyce, a także rozwój kraju. Konkretniejsze kroki zostaną podjęte po szczegółowej analizie możliwości jakimi dysponujemy.
 
39. sezon SLP zakończony
No i kolejny sezon mamy już za sobą. Walka do ostatniej kropli potu przyniosła ostatni triumf drużynie Hrabiów, którzy w 18 meczach wyciągnęli 13 zwycięstw, 4 remisy oraz 1 porażkę. W trakcie sezonu udało im się trafić do bramki aż 28 razy, sami natomiast wyciągali piłkę z siatki tylko 7 razy, co daje im 2 najlepszy bilans w grupie (lepszy miał tylko zespół FC Czarnolas 33-8). Zdobycie trofeum nie zostało jednak dobrze uhonorowane porażką 2-1 z wcześniej wspomnianą czarnoleską drużyną.

Dramat rozegrał się jednak w środku tabeli, gdzie zasłużony dla SLP trener ogłosił koniec kariery. Mowa tutaj oczywiście o zespole Futbólfeaán Auterra. Za kulisami mówi się, że zespół nie trafi w przypadkowe ręce, wśród potencjalnych następców najczęściej pada nazwisko Grüner.

 
Nowy selekcjoner na horyzoncie
Kilka sezonów temu sięgali po najwyższe trofea. Teraz - grzeją środek tabeli. Baridas to drużyna, w której pokładano duże nadzieje, aby później zapomnieć o niej jak najszybciej. Niemniej, może niedługo ponownie o niej usłyszymy - nieaktywny obecnie trener, którego tak naprawdę nikt nie zna niedługo może zostać zastąpiony. Obecnie oczy wszystkich skierowane są na leockiego taktyka, - selekcjonera m.in. takich drużyn jak Impact Nowy Brzeg, czy FK Olimpik Sarajevo - Oswalda Baskerville'a. Kandydatura została już przedstawiona na baridajskim forum oraz oczekuje decyzji ze strony władz Republiki. LINK

×ZALOGUJ SIĘ ABY DODAĆ KOMENTARZ LUB DOTOWAĆ MATERIAŁ


thumb_up

thumb_down